Regulacja pasa bieżni

Poniżej przedstawiamy film poglądowy jak wyśrodkować pas biegowy. 

 

 

W przypadku gdy pas biegowy bieżni będzie źle dopasowany, prawidłowe działanie bieżni będzie zakłócone i może być głośniejsze niż zwykle. Dlatego ważnym pojęciem jest regulacja napięcia pasa. Regulacja napięcia pasa bieżni jest bardzo ważna dla biegaczy, aby zapewnić równą, równomiernie pracującą powierzchnię.

Jak mocno naciągnąć pas bieżni?

Regulacja musi być przeprowadzona z prawej i lewej strony tylnej rolki za pomocą klucza ampułowego dołączonego do bieżni. Śruby do regulacji są umieszczone z tyłu bocznych szyn. Śruby, które służą do regulacji znajdują się wewnątrz otworu każdej z zaślepek.

Dokręć tylną rolkę tylko do takiego stopnia, aby pas nie ślizgał się po przedniej rolce. Reguluj delikatnie obydwie śruby (prawą i lewą) zgodnie z ruchem wskazówek zegara i kontroluj właściwe napięcie pasa.

Nie wolno naciągać pasa zbyt mocno ponieważ może to skutkować uszkodzeniem pasa do bieżni i zbyt szybkim zużyciem się łożysk. Jeśli pas nadal się ślizga powtórz powyższą czynność. Po każdej regulacji napięcia pasa bieżnego należy wyśrodkować go zgodnie z poniższą instrukcją.

pixel